LAMINACJA KLEJOWA HOT-MELT

Laminowanie klejowe, w odróżnieniu od płomieniowego, pozwala na łączenie materiału bez użycia pianki jako środka klejącego.

W tej grupie technologii wyróżniamy między innymi laminowanie typu hot-melt. Jest to najbardziej nowoczesny oraz w pełni kontrolowalny proces. Wykorzystywany jest tutaj klej reaktywny, który przed procesem laminowania jest już rozgrzany i poprzez grawerowany walec nanoszony na łączone materiały. Dzięki temu klej jest idealnie równomiernie rozłożony, a powstały układ tekstylny nie jest poddawany obróbce termicznej oraz w żaden sposób nie zmieniają się jego właściwości fizyczne jak grubość czy sztywność.

Klej jaki używamy do laminacji posiada certyfikat Oeko Pass a zatem jest nietoksyczny oraz bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

proces laminacji hot-melt

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA LAMINACJI BEZ UŻYCIA PIANKI

NOWE SPEKTRUM MOŻLIWOŚCI

Dzięki metodzie klejowej hot-melt możliwe jest produkowanie materiałów dwu i trój warstwowych, sklejanie różnego rodzaju folii, pianek ognioodpornych, materiałów puszystych, doklejanie membran para-przepuszczalnych oraz materiałów o niskiej odporności na temperaturę.

Park maszynowy pozwala nam także na nanoszenie kleju samoprzylepnego oraz nanoszenie punktowej masy termoplastycznej. Wszystkie laminaty w tej technologii można produkować w szerokości do 210 cm.