31 edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego
W dniach 5-8 września w Kielcach odbędzie się 31 edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, gdzie zaprezentujemy nasze laminaty dedykowane dla przemysłu obronnego.
Laminacja jest bardzo dobrym sposobem łączenia funkcjonalności materiałów o różnej charakterystyce. Park maszynowy, który posiadamy pozwala na łączenie niemalże każdego materiału. Nasze laminaty mogą być wykorzystywane do produkcji wyposażenia dla służb mundurowych takiego jak: odzież, obuwie, torby, plecaki, kabury, kamizelki kuloodporne, ochraniacze, pasy techniczne, namioty, maty, pokrowce oraz plandeki.
Laminaty tekstylne wykorzystywane są również we wnętrzach różnego rodzaju pojazdów.
Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z branżą motoryzacyjną w zakresie laminatów przeznaczonych do produkcji foteli, podsufitek, tapicerki, dywaników, wygłuszeń oraz innych elementów wyposażenia wnętrza.
Działalność badawczo-rozwojowa w naszej firmie jest ukierunkowana na poszukiwanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie kompozytów tekstylnych oraz procesów związanych z ich wytwarzaniem.
Laboratorium wewnętrze umożliwia nam szybką weryfikację wykonanych prób, co w wielu przypadkach znacząco przyśpiesza realizację projektów. Współpraca z jednostkami badawczymi zapewnia dostęp do najwyższej klasy sprzętu laboratoryjnego oraz wiedzy ekspertów materiałoznawstwa i innych dziedzin.
Firma MAGNETIX LAMINATION Sp. z o.o. Sp. k. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wdrożenie strategii wejścia przedsiębiorstwa na nowe rynki zagraniczne, jako droga do zwiększenia skali potencjału eksportowego przedsiębiorstwa MAGNETIX”.
Celem głównym projektu jest wzrost konkurencyjności firmy MAGNETIX na rynku międzynarodowym, poprzez budowę świadomości marki produktowej wśród odbiorców zagranicznych. Cel zostanie osiągnięty poprzez rozwinięcie eksportu, pozyskanie nowych, kluczowych klientów oraz dywersyfikację sprzedaży na nowych rynkach, promocję i budowę konkurencyjnej pozycji Marki na rynku zagranicznym.
Przedmiotem projektu będzie zdobycie nowych rynków zagranicznych, jakimi są rynki austriacki i holenderski.
Zgodnie ze sporządzonym Modelu Biznesowym, w ramach projektu zostaną zrealizowane rekomendowane działania:
– udział w największych europejskich specjalistycznych targach branżowych, jako wystawca;
– udział w imprezach targowych jako odwiedzający;
– zakup usług doradczych związanych z wyszukiwaniem i doborem partnerów na rynkach docelowych;
– przygotowanie i produkcję indywidualnych materiałów promujących produkty na nowych rynkach zbytu.
Z projektu korzystać będą pracownicy, którzy w sposób bezpośredni lub pośredni będą zaangażowani w realizację powyższych zadań i osoby zarządzające przedsiębiorstwem. Projekt skierowany jest do potencjalnych klientów firmy z rynków zagranicznych, gdzie w ramach celu założono pozyskanie 10 kontraktów handlowych.
#FunduszeUE
Wartość projektu: 548 080,48 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 378 754,79 zł