O firmie

Posiadamy ponad 25 lat doświadczenia w branży Automotive. Nie zatrzymujemy się i nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje, rozwijamy technologię i ulepszamy standardy. Jako czołowy europejski producent laminatów zapewniamy dopasowanie do indywidualnych potrzeb dla wielu branż, ale to w automotive czujemy się ekspertami i widzimy największy potencjał. Wieloletnie kontrakty z koncernami motoryzacyjnymi pozwalają nam śmiało patrzeć w przyszłość i wykorzystywać zdobytą wiedzę w innowacyjnych produktach.

Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie!

Jako stabilny partner możemy realnie wpływać na użyteczność finalnego produktu. Polityka firmy nastawiona na stałe dostosowywanie się do potrzeb klienta jest gwarancją osiągania unikatowych i dopasowanych rozwiązań. Wykwalifikowany i doświadczony personel zapewnia profesjonalną obsługę projektu. Naszej tapicerki, podsufitek, paneli tekstylnych nie może zabraknąć w nowych modelach aut.

Oferta

Laminaty do pokrowców na fotele samochodowe

Laminaty do produkcji
podsufitek

Laminaty do osłon
przeciwsłonecznych

Laminaty do wykładzin
samochodowych

Laminaty do elementów
wygłuszających

Laminaty do izolacji
termicznej

Laminaty dla materiałów
do produkcji tapicerki skórzanej

Laminaty
do zagłówków

Laminaty
do paneli bocznych

Laminaty
do fotelików dziecięcych

Jakość

Nasze standardy spełniają wymagania branży motoryzacyjnej czego potwierdzeniem jest certyfikacja systemu zarządzania jakością zgodnie z normami ISO 9001 oraz IATF 16949.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej zapewniamy wsparcie w skutecznym wdrażaniu nowych projektów. Wewnętrzne laboratorium daje możliwość wdrożenia wysokiego poziomu kontroli realizowanych projektów. Współpraca z akredytowanymi laboratoriami zapewnia właściwy proces kwalifikacji wdrażanego produktu. Baza sprawdzonych dostawców pozwala nam na zapewnienie ciągłości dostaw oraz dostępność materiałów i usług spełniających standardy motoryzacyjne.

Technologie

Laminowanie
Płomieniowe

Technologia polega na łączeniu materiału z pianką poliuretanową lub polietylenową. Sklejanie materiałów w takim procesie odbywa się poprzez działanie płomienia na piankę, powodując wytopienie kleju łączącego warstwy materiału. Jest to jedna z najszybszych metod laminowania, jednak wymaga ona nieodzownego udziału pianki. Nasz park maszynowy pozwala nam na produkowanie laminatów o szerokości do 208 cm i do 16 mm grubości.

Laminowanie
klejowe

Laminowanie klejowe, w odróżnieniu od płomieniowego, pozwala na łączenie materiału bez użycia pianki jako środka klejącego.

W tej grupie technologii wyróżniamy między innymi laminowanie typu hot-melt. Jest to najbardziej nowoczesny oraz w pełni kontrolowalny proces. Wykorzystywany jest tutaj klej reaktywny, który przed procesem laminowania jest już rozgrzany i poprzez grawerowany walec nanoszony na łączone materiały. Dzięki temu klej jest idealnie równomiernie rozłożony, a powstały układ tekstylny nie jest poddawany obróbce termicznej oraz w żaden sposób nie zmieniają się jego właściwości fizyczne jak grubość czy sztywność.Klej jaki używamy do laminacji posiada certyfikat Oeko Pass a zatem jest nietoksyczny oraz bezpieczny dla zdrowia i środowiska.

Automatyczna
krojownia

Centrum Laminatów Tekstylnych MAGNETIX w uzupełnieniu
swoich usług laminowania, podklejania oraz sklejania różnego
rodzaju materiałów oferuje nowoczesną krojownię komputerową.

Kroimy tkaniny i dzianiny, materiały techniczne, dekoracyjne,
laminaty oraz różnego rodzaju pianki.Automatyczna krojownia
jest maszyną nowej generacji, przystosowaną do pracy z
systemem komputerowego sterowania produkcją. Maszyna jest
urządzeniem innowacyjnym i zastosowanie jej do realizacji zadań
produkcyjnych należy uznać za nową jakość procesową i
produkcyjną. W wyniku analizy porównawczej stwierdzono, że
maszyna oraz realizowana przez nią technologia posiadają
wszelkie znamiona innowacyjności w skali krajowej,
potwierdzonej wydaną przez NOT Opinią o Innowacyjności.

Kontakt

MAGNETIX LAMINATION SP. Z O.O. SP.K.

Centrum Laminatów Tekstylnych

ul. Kaczeńcowa 18
Łódź, 91-214

    © Copyright - Magnetix - Centrum Laminatów Tekstylnych. Laminowanie płomieniowe i klejowe.