Blog

PRZEWIŃ W DÓŁ
24 czerwca, 2015
Aktualnosci

Hot-Melt – nowe możliwości.

Laminowanie klejowe, w odróżnieniu od płomieniowego, pozwala na łączenie materiału bez użycia pianki jako środka klejącego.

W tej grupie technologii wyróżniamy między innymi laminowanie typu hot-melt. Jest tonajbardziej nowoczesny oraz w pełni kontrolowalny proces. Wykorzystywany jest tutaj klej reaktywny, który przed procesem laminowania jest już rozgrzany i poprzez grawerowany walec nanoszony na łączone materiały. Dzięki temu klej jest idealnie równomiernie rozłożony, a powstały układ tekstylny nie jest poddawany obróbce termicznej.

Laminarka typu hot-melt jest maszyną nowej generacji, przystosowaną do pracy z systemem komputerowego sterowania produkcją. Maszyna ta jest urządzeniem innowacyjnym i zastosowanie jej do realizacji zadań produkcyjnych należy uznać za nową jakość procesową i produkcyjną. W wyniku analizy porównawczej stwierdzono, że maszyna oraz realizowana przez nią technologia posiadają wszelkie znamiona innowacyjności w skali krajowej, potwierdzonej wydaną przez NOT Opinią o Innowacyjności.